System inteligentnych kształtek rehabilitacyjnych

Inteligentny system kształtek rehabilitacyjnych wspomagający opiekuna nad opieką niepełnosprawnej osoby, jak również wspomagający profesjonalną rehabilitację przez specjalistę. Kształtki są modułowe i dostosowują się, do każdego pacjenta, przy dużym ukierunkowaniu na osoby leżące. Przeznaczone są dla osób, u których występują odleżyny oraz przy rehabilitacji biernej i czynnej. Kształtki umożliwiają układanie kończyn i ciała pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza, jak również w zgodzie z jego komfortem i potrzebą wypoczynku.

Inteligentny system kształtek rehabilitacyjnych jest wyposażony w folie tensometryczne precyzyjnie sczytujące z pacjenta intensywność nacisku na każdej partii ciała. To pozwala na odpowiednią stymulację tkanki skórnej. System posiada wybór programów oraz włączenie automatycznej funkcji synchronizującej się z ciałem pacjenta. Jedna z funkcji pozwala poprzez ciśnienie wewnątrz pęcherzy kształtek na intensywne wibracje, które rozluźniają oraz wzmacniają ukrwienie.

Występują dwie wersje. Jedna z personalizowaną fakturą, oraz druga, z powłoką szpitalną łatwą w sterylizacji. Przewidziana jest wymiana uszkodzonych elementów. Bazą jest materac, który jest rozdzielaczem na pozostałe kształtki. Można do niego dopinać jak do portu USB kolejne moduły, w zależności jaki układ kształtek potrzebujemy do danej rehabilitacji. System nie ogranicza grupy odbiorców niezależnie od płci i wieku oraz wagi.

Grzegorz Bień
[email protected]
www.grzegorzbien.com

Rok: 2015

Kategórie: Technológie