slider2a
Projekt Arting  /  Projekt 11.11

O akcji

Projekt 11.11 realizujemy od wiosny 2022, jest on eksperymentem projektowym polegającym na szukaniu rozwiązań, które ożywią ulicę 11 Listopada w Bielsku-Białej. Działamy przy okazji konkursu projektowania zrównoważonego Projekt Arting 2022 miasto?.

Wiosną i w lecie zbieraliśmy od przedsiębiorców i mieszkańców związanych z ulicą 11 Listopada, a także innych bielszczan informacje o problemach dotykających deptak i pomysłach jak te problemy rozwiązać.

Zebrane informacje jasno dzielą się na kilka najważniejszych kategorii. Brakuje nowych ciekawych lokali, a co się z tym łączy czynsze są nieadekwatne do jakości lokali i nie zachęcają nowych najemców. Brakuje zieleni i wygodnej, rzeczywiście potrzebnej infrastruktury. Brakuje miejsc z ogólnodostępną sztuką
i umożliwiających realizowanie twórczych działań. Estetyka ulicy mimo remontów jest zaburzona wielością szyldów o różnych stylach i nie zawsze dobrym przygotowaniu projektowym i technicznym.

W ramach działalności nowo powołanego BB Design Lab będziemy koordynować dalsze działania dążące do poprawy jakości ulicy, szukamy również chętnych do realizowania tych działań z nami. Będziemy dalej zbierać informacje dotyczące życia w mieście i łączyć osoby chętne do działania. Przy kontynuacji Projektu 11.11. liczymy na inicjatywę bielszczan i lokalnych przedsiębiorców w realizacji działań zaproponowanych w pierwszych dwóch etapach.