Przekształć swój projekt w urządzenie podłączone do Internetu rzeczy dzięki rozwiązaniu MESH.
Zbudowanie gadżetu internetu rzeczy wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania obwodów elektrycznych, programowania czy obsługi sieci. Dzięki zastosowanemu w projekcie MESH wizualnemu językowi programowania, i inteligentnym bezprzewodowym blokom, w projekcie możesz dodać funkcje, takie jak czujnik ruchu, zdalne sterowanie, monitorowanie orientacji, polecenia głosowe, powiadomienia, czy wiadomości tekstowe.
MESH jest kompatybilny z ponad 350 inteligentnymi gadżetami, urządzeniami automatyki domowej i usługami internetowymi w popularnej usłudze automatyzującej IFTTT. Wbudowana integracja IFTTT w każdym bloku IoT ułatwia dodawanie niestandardowych funkcji do projektów. Na przykład dzięki MESH Motion oraz MESH Temperature & Humidity możesz dodać funkcję, taką jak aktywowane ruchem, monitorowanie czy ustawanie temperatury w wielu pomieszczeniach które zarządzane są na przykład przez inteligentny termostat Nest.
Każdy projekt zaczyna się od prototypu. MESH GPIO posiada prosty interfejs dzięki czemu możliwa jest jego integracja z mini komputerami, takimi jak Arduino czy Raspberry Pi.
Fajną opcją jest rozbudowana baza projektów edukacyjnych. Masz pomysł na rysującego robota, albo samo podlewającą się roślinę? Proszę bardzo.
Na rynku istnieje już wiele podobnych narzędzi, wspierających edukację programowania urządzeń oraz systemowego rozwiązywania problemów. Kwestie społeczne stają się coraz bardziej skomplikowane i mają charakter interdyscyplinarny. Ważne jest zastanowienie się kim chcemy być, i w jaki sposób należy łączyć technologię z naturą i człowiekiem w sposób zrównoważony. Tego typu narzędzia wspomagają budowę kreatywnego umysłu, który jest wymagany w erze sztucznej inteligencji.
Projekt został wymyślony w Japoni. Zdobył nagrodę Kids Design Award Japan oraz zyskał finansowanie przez platformę finansowania społecznościowego indiegogo.