Przyczepa rowerowa ze wspomaganiem elektrycznym

Ostatnimi czasy zainteresowałem się tematem małych, i prostych pojazdów zasilanych energią mięśni w parze z energią elektryczną. Ten wpis jest jedynie skromną próbą usystematyzowania myśli, które w przyszłości mam nadzieję rozwijać. Przyczepka podpinana pod klasyczny rower, wspomagająca dłuższe przejazdy oraz pozwalająca zabrać ze sobą więcej rzeczy wydaje się ciekawą alternatywą transportową. Przejdźmy więc do konkretnych przykładów znalezionych w internecie.

Przyczepka pchająca – projektu jednego z polskich forumowiczów pojazdów elektrycznych. Główna zaleta. Każdy rower może stać się elektryczny.

Polecam również zestawienie dziesięciu przyczepek pchających z napędem elektrycznym znalezione na stronie electricbikereport. Znajdziecie tutaj dużo informacji, specyfikacji technicznych oraz linków.

Pomyślałbym również nad różnymi wersjami. Z otwartą budą, z zamykaną, z amortyzacją zawieszenia, z kołami standardowymi, terenowi… Dla psa, dla dzieci, na zakupy, czy wsparcie dla konia do morskiego oka.

W całej koncepcji podoba mi się również fakt, iż jeżeli przyczepki nie potrzebujemy, zostajemy z normalnym w pełni funkcjonalnym rowerem. Albo koniem.

Pomysł wydaje mi się ciekawy, i mający prawo bytu na obecnym rynku. Myślę, że fajnie byłoby zaprojektować przyczepkę z modułową wymienną baterią aby w przyszłości można było ją łatwo wymienić, lub dobierać ilość modułów w zależności od zaplanowanego dystansu.

Z tematem powiązane jest również hasło velomobile. Czyli rowerowych samochodów.

Na koniec zostawiam Was z pozytywnym akcentem sprzed dziewięciu lat znalezionym na youtube. Idea nie jest nowa, ale myślę, że warta przemyślenia.

Dodatkowe Inspiracje:
Przyczepka rowerowa wagi ciężkiej
Jednokołowa przyczepka rowerowa
Przyczepka dwukołowa imprezowa
Przyczepka do fat bike terenowa
Przyczepka z panelami słonecznym
Przyczepka wyścigowa
Przyczepka za mniej niż 10 dolarów
Elektryczne przyczepki UPS w Londynie
Koła do taczek z silnikiem elektrycznym i sporo innych
Elektryczne rowery pocztowe na poczcie holenderskiej
Myśl po za cztero kołowym pudłem
Wheezy – Bardzo nie udana kampania na kicstarter

Kredyty:
Zdjęcie promujące pochodzi z Brouhaha Bike Trailer